Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси Річковий вокзал, Черкаси
Річковий вокзал
Порт у місті було відкрито 24 липня 1961 року. З півночі на південь простягнулися його причали, від пристані “Бучаки” Канівського району до причалу “Чигирин”. Від самого початку порт використовувався для розвантажування будівельних матеріалів для підприємства “Азот”. Його північна частина була призначена для пасажирських перевезень, а південна з залізничними під'їзними шляхами, затоном і цілим рядом господарсько-складських будівель і споруд - промислова. Згодом порт став одним з найкрупніших портів Дніпровського басейну. А голубі ниті пасажирських перевезень єднали Черкаси з багатьма великими містами, розташованими на Дніпрі та портами Чорного моря. Пісня розколу СРСР порт занепав та не використовувався у тому ж обсязі, що до того.
 
В 2003 році у місцевих активістів виникла ідея відновити морський вокзал. Спочатку зробили ремонт вокзалу, а потім запустили перший маршрут - прогулянку на кораблі. При побудові місцевого Кременчуцького водосховища було затоплено близька 200 сіл. Тому першими відвідувачами були бабусі та дідусі, які хотіли побачити ти побувати на місцях своєї історичної Батьківщини.
 
Архітектура річкового вокзалу
Будівля вокзалу є не типового для початку 1960-х років. Двоповерхова будівля в стилі неокласики з колонним двоярусним портиком, який утворює відкриті оперізують галереї в обрамленні ажурною балюстради. З торців до будівлі примикають двопрольотні сходові марші на масивній основі для з’єднання з верхнім ярусом. Вінчає споруду профільований карниз великого виносу і круглий оглядовий майданчик.
 
Прогулянка на кораблі коштує: 100 грн для дорослого, 80 грн для дитини.
 
Як дістатися?
на авто:
По трасах Р10 (Канів - Черкаси - Кременчук) або Н16 (Золотоноша - Сміла - Шпола - Тальне - Умань). По місту по бульвару Шевченка - вул. Юрія Іллєнка до річкового порту.
 
на автобусі:
У місті від авто- та зал. вокзалів громадським транспортом, що прямує до зупинки "Річковий вокзал".
 
Автор: Юрій Волошин
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support