Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси Черкаський краєзнавчий музей, Черкаси
Історія музею
Нове приміщення музею було здано в експлуатацію в 1985 році. До цього часу музей змінював місце знаходження 2 рази. На базі цього Краєзнавчого музею було створено музей Шевченко Мошна, музей В.Чорновола у селищі Вільхівці, музей Старосілля, меморіальний музей П.Симоненка, музей М. Старицького в селищі Клішенці та гордість усієї України - музей однієї книги - музей «Кобзаря» Т. Шевченка. До Дня захисту дітей було створено ексклюзивну експозицію “Дитячі іграшки наших пращурів”.

Експозиції

Музей містить у собі 24 зали експозицій. Перший зал розповідає про історію краю та розподілений на історичну та природню частини. Експозицію відкривають кістки мамонта-підлітка з котловану Канівської ГЕС. В розрізі представлені чорноземи Чорнобаївського району Черкаської області - найкращі та найродючіші у світі. В цій залі можна послухати звуки представників фауни регіону. Через діорами лісів та річок є можливість подивитися життя флори та фауни.

Доісторичні часи

Історична частина відображає поховання скіфського воїна, яке було знайдено на території області і дає уявлення про спорядження середини 1 тисячоліття до н.е.

Сьогодні історики активно дискутують про скіфське прокляття, згідно з яким кожен, хто почне розкопувати і торкатися скіфських скарбів невдовзі помре. Діти можуть погратися унікальною іграшкою давньоруського періоду у вигляді булави - іграшка-калата, яка мала відганяти нечисть та негаразди від дитини.

Відеодемонстарція Євгена Края, яка показує тогочасся скіфської доби на прикладі статуеток пантери. Вважалося, якщо пантера скручена і спить - це мирний час, а якщо пантера відкриває пащу, то це уже похід на війну. На відео можна побачити розкопки курганів, структуру кургану та реконструкцію скіфського воїна.

Доба Середньовіччя
Можна також переглянути матеріали з поховання амазонки із середньовічною зброєю та кораловим намистом. Культове навершя з поховальної колісниці. Цікаво, що на одну “Ніч музеїв” тематикою була музика, тож вирішили презентувати всі предмети, які були призначені для звучання. Зокрема, калатала, які розміщувалися на конях, що везли покійного “на той світ”. Було записано і продемонстровано їх звучання, але в той же день відбулися трагічні наслідки.

Представлені також срібна з позолотою налобна діадема з 4-ма грифонами та розправлений шийний браслет для закладної жертви.

Інколи, музей влаштовує археологічні ігри та навчання для дітей, які включають видобування вогню, стріляння з пращі, метання болосі, імітацію археологічних розкопок стоянки мамонта.

Одне із найдавніших зображень вишиванки втілено у прикрасах з Мартинівського скарбу. Сережки, які були знайдені на пастирському городищі мають подвійне значення - це й ще флакони для парфумів.
 
Цікавинки музею
Наявна в музеї й експозиція присвячена Олександру Бобринському, який був керівником імператорської археологічної комісії в часи Російської імперії. Саме він підняв рівень тодішньої археологічної науки в імперії на найвищий у світі. Під його керівництвом було законодавчо введено охорону пам'яток. В експозиції представлений польовий щоденник графа Бобринського, а також фото з розкопок,

Унікальні знахідки із поховання кочовика з розкопок археолога Д. Куштана - набір кісток для гри та ворожби.

Діорама “Черкаси у 16 столітті” показує драматичний момент, коли йде наступ з Дикого поля. Черкаси успішно відбили наступ та осаду у 1532 році, керівником оборони був О.Дашкович.

Особливу увагу приділяють в музеї постаті Б.Хмельницького. Експонується точна копія шаблі Хмельницького. У музеї також представлені меблі із маєтку пана Енгельгардта, у якого перші свої роки у кріпацтві провів Т.Шевченко.

Відображено в музеї й життя генерала Невировського, який був родом із Прохорівки, Канівського району. Саме його вважають рятівником Російської імперії у війні з Наполеоном. На відміну від Кутузова, який мав прізвисько “кофейник”, адже просувався по службі здебільшого через те, що наливав каву поважним особам, тоді як генерал зі своєю безсмертною дивізією 2 місяці стримував армію Наполеона. Він був єдиним воєначальником, який спинив Наполеона на такий термін. Його безсмертна дивізія переважно була створена з черкащан.

У музеї можна ознайомитися з картинами українського Мікеланджело - М. Теліженка, який розписав Михайлівський собор без ескізів.

В рамках експозиції “Історія олімпійського спорту”, виставки “Героїв Чорнобиля” та зали голограм можна подивитися об'ємні зображення та відео з фотографіями графів Бобринських. Експозиція “Війна триває...” створена Т.Теліженком, який був добровольцем та вийшов живим з Дебальцівського котла.

Як дістатися

На авто
З Києва необхідно рухатися дорогою Н01.

На автобусі
З залізничного вокзалу автобусним маршрутом №26, №27 до зупинки “Дім дитячої творчості”. Далі по бул. Т.Шевченка на захід, до перетину з вулицею Святотроїцькою, потім на північ 500 м.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support