Озеро Синевир, Закарпаття

8758

Координати: 48.616667, 23.683889
Тип місця: Мальовнича природа, Водойма
Вхід: Безкоштовний
Озеро Синевир, Закарпаття Озеро Синевир, Закарпаття Озеро Синевир, Закарпаття video
На Закарпатті є більше ніж тридцять озер, та сьогодні ми дізнаємося про найкрасивіше озеро Синевир, яке є не лише найпривабливішим, а ще і найглибшим та найбільшим у всьому Закарпатті.
 
Розташування
Озеро знаходиться в Міжгірському районі Закарпатської області. Високо, між гірськими хребтами квітучих полонин, у глибині віковічних лісів розлилося унікальне природне диво України — озеро Синевир. Там п'янить від пахощів буйних трав та цілющого повітря. Товстелезний, запашний килим квітів, прокладає шлях до озера через пагорби, що вкриті буковими лісами та височенними понадстолітніми ялинами, які ведуть аж до берега, а там схиляють своє віття майже до самої води. Посередині плеса є маленький острівець, який знаходиться над водою, наче око, яке споглядає навкруги. Від того і друга назва озера - “Морське око”.
 
Озеро утворилося внаслідок землетрусу приблизно десять тисяч років тому, коли потужний зсув ґрунту створив природну греблю. Вона стала нездоланною перепоною для гірських струмків, а відтак улоговина наповнилася водою. Нині озеро складається з двох частин, глибшої північної та мілкішої південної, що розділені підводним кряжем заввишки до одинадцяти метрів. Озеро вважається найбагатшим скарбом природи в наших Українських Карпатах.
 
Площа
Озеро розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Середня площа водного плеса — 4-5 гектарів, глибина — 8-10 метрів. Місцями найбільші глибини Синевиру сягають двадцяти двох метрів. Це більше, ніж в Азовському морі, найглибше місце якого — чотирнадцять метрів.
 
Легенда
Колись на теренах теперішнього озера Синевир проживав князь, який завідував усіма навколишніми лісами, та мав красуню дочку — Синь. Одного разу Синь прогулювалася лісами і її зачарували звуки сопілки та голос молодого юнака, Вира, який випасав овець на невеличкій галявині. Кажуть, це було кохання з першого погляду — Синь закохалася у Вира. Мандрівки дівчини до лісу стали частішими. Батько, дізнавшись, що його єдина донька в стосунках з бідним пастухом, одразу заборонив їй бачитися з Виром. Донька не реагувала на заборони батька, тож батько наказав слугам вбити хлопця. Слуги скотили великий камінь на хлопця, коли той грав на сопілці та чекав кохану. Коли Синь прийшла та дізналася про смерть хлопця, вона довго та гірко плакала, і наплакала все озеро. Кажуть, що той невеликий острівець це і є верхівка тієї кам'яної брили.
 
Наш народ дуже талановитий, тож своєю ініціативністю та фантазією оздоблює береги озера та влаштовує невеликі оглядові майданчики. Навколо височіють надзвичайно старі дерева та зберігається магічна атмосфера легенд тих лісів.
 
Уже давно в тих краях господарює людина, та, як на диво, ще збереглися незаймані праліси з багатою флорою та фауною. У цій наймальовничішій частині Карпат навіть сьогодні можна відшукати недоторкані місця, де стежки прокладені тільки дикими тваринами.
 
Як дістатися?
Найкраще добиратися зі Львова, Івано-Франківська або Ужгорода. Можна їхати електричкою до станції Воловець. Потім вам потрібно пересісти на автобус “Воловець — Міжгір'я”, а у Міжгір'ї ще раз пересісти на автобус, який курсує до Синевирської поляни. Знайти дорогу до самого озера буде неважко.

Автор: Вікторія Лишак
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support