Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ

13335

Координати: 48.9286744, 38.3830976
Тип місця: Мальовнича природа, Покинуті об'єкти, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ Найвищий занедбаний терикон, Лисичанськ
Лисичанськ - це місто на перетині радянської культури, бельгійського модерну та шахтарсько-промислового духу. Безсумнівно, в Лисичанську є своя родзинка, яку варто дослідити кожному, не зважаючи чи ви українець, чи іноземний турист.
 
Історія
Так, тут панує дух Європи, адже ще за декілька десятиліть до створення Радянського Союзу, у ХІХ столітті бельгійські промисловці збудували в місті заводи, та облаштували свою, європейську інфраструктуру. Раніше це було практично європейське містечко, сьогодні європейці по-іншому дивились б на будівлі міста. Комплекс споруд, які залишили після себе бельгійці у 2017 році отримала премію «Бельгійська спадщина за кордоном», це щорічна нагорода за найкраще збережені донині об'єкти збудовані бельгійцями за кордоном. Це все до того, що на місто дуже гарно дивитись згори, коли все місто на долоні.
 
Сучасність
"Уявіть, що до вас приїхав знайомий з іншого міста. Що ви порадите йому відвідати? Куди сходити? На дах будинку, звідки відкривається вид на місто!" – саме так висловився студент Владислав, цитату якого згадали у своїй публікації в рамках проєкту "Метамісто:Схід", досліджуючи місто Лисичанськ для розробки своєї ініціативи.
 
Коли не можна на дахи, для цього ідеально підійде описаний мною занедбаний терикон. З нього можна спостерігати красу місцевих околиць, відчути себе наодинці з природою, та поринути у світ пригод та певних вражень, не кожного дня вдасться пройтись по наслідках вугледобувної промисловості, де вже проростає рослинність та який стає більше схожий на природню місцевість.
 
В місті є декілька визначних для місць, про які місцеві часто згадують. Майже всіх їх можна помітити, поглядаючи зверху терикону. Серед них виділю: кінотеатр "Дружба", який є таким майданчиком для місцевої молоді, покататись на bmx-ах або скейтах, та який збираються реконструювати; музей шахтарської слави, що є єдиним у своєму роді музей історії розвитку вугільної промисловості; Будинок культури «Сосюри», якого називають «Стєкольний» - традиційно отримав свою назву на честь підприємства; окремою знахідкою для нас стала водонапірна вежа, яка ніби говорить нам мовою Едварда Мунка про те, що уже готова до культурних інтервенцій.
 
Як дістатись?
Якщо проходити вулицею Агафонова і рухатись в перпендикулярно до головної дороги, то по лівій стороні у вас буде школа №24, а праворуч - очікуваний нами терикон. Або ж якщо рухатись паралельно головній дорозі (вона має бути по ліву руку), то праворуч - маєте бачити саме це терикон.
 
Не марнуйте час — досліджуйте Лисичанщину!
 
Автор: Микола Кушина
Лисичанск - это город на пересечении советской культуры, бельгийского модерна и шахтерского промышленного духа. Несомненно, в Лисичанске есть своя изюминка, которую стоит исследовать каждому, несмотря украинец вы или иностранный турист.
История
Так, здесь царит дух Европы, ведь еще за несколько десятилетий до создания Советского Союза, в XIX веке бельгийские промышленники построили в городе заводы, и обустроили свою европейскую инфраструктуру. Раньше это было практически европейский городок, сегодня европейцы по-другому смотрели бы на здания города. Комплекс сооружений, которые оставили после себя бельгийцы в 2017 году получила премию «Бельгийское наследие за рубежом», это ежегодная награда за лучше сохранившиеся до наших дней объекты построены бельгийцами за рубежом. Это все к тому, что на город очень хорошо смотреть сверху, когда весь город на ладони.
 
Современность
"Представьте, что к вам приехал знакомый из другого города. Что вы посоветуете ему посетить? Куда сходить? На крышу дома, откуда открывается вид на город!" - именно так выразился студент Владислав, цитату которого вспомнили в своей публикации в рамках проекту "Метагород: Восток", исследуя город Лисичанск для разработки своей инициативе.
Когда нельзя на крыши, для этого идеально подойдет описанный мной заброшенный террикон. Из него можно наблюдать красоту местных окрестностей, почувствовать себя наедине с природой, и окунуться в мир приключений и определенных впечатлений, ведь не каждый день удастся пройтись по последствиям угледобывающей промышленности, где уже прорастает растительность и который становится больше похож уже на природную местность.
В городе есть несколько выдающихся для мест, о которых местные часто вспоминают. Почти всех их можно заметить, глядя сверху террикона. Среди них выделю: кинотеатр "Дружба", который является площадкой для местной молодежи, покататься на bmx или скейтах, его собираются реконструировать; музей шахтерской славы, что является единственным в своем роде музеем истории развития угольной промышленности; Дом культуры «Сосюры», который называют «Стекольный» - традиционно получил свое название в честь предприятия; отдельной находкой для нас стала водонапорная башня, которая как бы говорит нам языком Эдварда Мунка о том, что уже готова к культурным интервенциям.
Как добраться?
Если идти по улице Агафонова и двигаться в перпендикулярном к главной дороге направлении, то по левой стороне у вас будет школа №24, а справа - ожидаемый террикон. Или же если двигаться параллельно главной дороге (она должна быть по левую руку), то справа - должны видеть именно это террикон.
Не трать время - исследуйте Лисичанщину!
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support