Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область Садиба Шарівка, палац Кеніга Садиба Шарівка, палац Кеніга палацово-парковий комплекс «шарівка» Цікаві місця України харківська область
Ми звикли жити у великих містах, заглиблюючись в роботу, в інтернет, навіть не підозрюючи про те, що поблизу міста існує безліч неймовірних, таємничих і прекрасних місць. Одним з таких у Харківській області є Шарівський замок — дуже цікаве і романтичне місце. З вигляду може здатися, що це звичайна, нічим не приваблива садиба з парковою зоною, але це не так. Замок несе за собою дивовижну романтичну історію.
 
Архітектура садиби
Шарівський палац — приголомшлива своєю красою білокам'яна будівля кінця XIX століття. Своє сьогоднішнє ім'я він отримав від селища Шарівка, в якому і знаходиться. Колись невеличке село і прилеглі до нього землі належали поміщикам Ольховським. Вони і побудували тут свою садибу — справжню резиденцію.
 
Шарівський замок побудований в неоготичному стилі, який як раз увійшов у моду наприкінці XIX століття. Поміщик Ольховський чітко вловив нові тенденції західноєвропейської архітектури і як найдоречніше використав нововведення при зведенні свого маєтку. При цьому він подбав і про збереження первозданної краси природи. Шарівський палац дуже гармонійно, можна сказати, вдало вписується у місцевий ландшафт.
 
Історія палацу
У 1860 році Шарівська садиба переходить до нових власників - братів Гебенштрейтерів. Вони зводять на найвищому пагорбі палац з терасами й прикрашають його екзотичними насадженнями.
 
У 1881 році Шарівський палац придбав відомий у ті часи цукровий магнат Леопольд Кеніг. В перекладі з німецької слово «Кеніг» означає король. Леопольд дійсно був справжнім цукровим королем. Справи його йшли вгору, тому він не шкодував коштів на удосконалення палацового комплексу і паркової зони, використовуючи останні досягнення науки і техніки. Так з'явилися господарські будівлі для прислуги (у стилі неоготики!), Будинок управляючого, стайні, гаражі для машин, великий фазанник і навіть власна електростанція. Не дарма Шарівський замок ще називають у народі цукровим палацом. Кеніг запросив кращих майстрів і садівників для благоустрою своєї резиденції.

Територія парку навколо палацу також була значно розширена і доповнена новими видами рослин, у тому числі і екзотичними. При цьому враховувалися особливості місцевого ландшафту і рослинного світу. Весь палацовий ансамбль повинен був відповідати високому європейському рівню. Сьогодні в парку ростуть старовинні дуби, блакитні ялини, ясени та ін. Вік одного з дубів становить близько 600 років! Тут також знаходяться дуже мальовничі ставки. Через один з них перекинуто кам'яний місток. Він веде на так звану цукрову гірку.
 
Розширюючи присадибну територію, Кеніг навіть потіснив навколишнє село, за що його недолюблювали у народі. Він придбав у сусідній губернії кілька десятин землі і мало не силою переселив туди місцевих жителів. Нове село стало утворюватися в двох кілометра від колишнього місця.

Сьогодення
Час наклав на замок свій відбиток. Незважаючи на те, що Шарівський палац довгий час перебував у запустінні, він і сьогодні не втрачає своєї привабливості. Змогли вціліти деякі елементи декору, багата ліпнина, розписані плафони та ін. Навіть якщо здалеку дивитися на замок, відчувається його велич і вишуканість. До сьогоднішнього дня вважається збереженим кабінет власника, який вражає внутрішнім інтер'єром своєї бібліотеки, предметами меблів, ліпленням, розписами, дубовими панелями і печами, облицьованими кахлем художньої роботи. На другому поверсі розташовується блакитний зал з розписаною стелею, хорами для оркестру та мармуровими камінами, прикрашеними вазами. У тому ж стилі, аналогічному палацу, вибудувана практично кріпосна стіна з боку парадного в'їзду, яку і донині вінчає загострена кована решітка, що прекрасна збереглася. Там же, біля в'їзних воріт, стоїть прекрасний будиночок варти.

Легенди
Про всі старовинні споруди народ складає легенди. Не виняток і Шарівська садиба. Одна з легенд розповідає про те, що багатий цукрозаводчик пристрасно закохався в місцеву красуню і одружився з нею. Він щосили намагався привернути її до себе. Незабаром молода дружина стала танути на очах. Лікарі поставили їй сумний діагноз — туберкульоз легенів. Ліків від цієї хвороби ще не було. Саме для коханої Кеніг наказав розбити дендропарк. Під час прогулянок дружина Кеніга дихала особливим цілющим повітрям, просоченим травами, і відчувала себе набагато краще. Була посаджена прекрасна липова алея, що збереглася до сьогоднішнього дня. Дивно, що гілки лип цієї алеї не розходяться у сторони, а ростуть вертикально, як тополі. Знаючи, що дружині залишилося мало часу, Кеніг ні у чому їй не відмовляв, виконував всі її забаганки. Одного разу молода дружина виявила бажання покататися влітку на санках. Кеніг наказав засипати її улюблений пагорб тоннами цукру, і вона каталася тут з місцевими дітьми.
 
Інша легенда пов'язана з каменем любові. Кеніг часто відправляв свою дружину на морські курорти. Сам він як ділова людина був зайнятий і не міг її супроводжувати. В одній з поїздок у красуні зав'язався бурхливий роман, що закінчився зрадою. Кеніг все дізнався, але не став дорікати дружині. Він просто наказав привезти той самий кам'яний валун, на якому зрадниця вдавалася до любовних утіх, і встановив його в саду. Це був німий докір і нагадування про подружню невірність. Як би там не було, але дивний камінь досі можна побачити на одній з алей.

Як дістатися?
Автобуси в напрямку Шарівки відправляються з автостанції, що біля Центрального ринку, станція метро Центральний ринок. Але безпосередньо в Шарівку нічого не ходить. Потрібно буде купити квиток на рейс Харків — Краснокутськ і попросити водія зробити зупинку біля повороту на Шарівку. Звідти доведеться пройти пару кілометрів пішки.

Назад потрібно буде зробити те ж саме, вийти до повороту і очікувати рейсового автобуса на Харків. Але будьте обережні, автобуси припиняють ходити доволі рано, тому розклад уточнюйте заздалегідь у водія.
Забытая Украина, 13.08.2020
Привет! Мы украинский проект "Забытая Украина"

Вот видео с Шаровского дворца, если интересно посмотрите:

День - https://www.youtube.com/watch?v=MGDvxdo3ru4

Ночь:
https://www.youtube.com/watch?v=ZC-uo8qpo7Q&t=25s
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (10)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support