Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка Історико-Художній музей Луньова, Пархомівка
На Харківщині під Краснокутськом затаїлось село Пархомівка, яке користується пошаною туристів із-за Пархомівської садиби. Так називають колишній маєток графа Подгорічані, який походив із старовинного дворянського сербського роду та спромігся збудувати його в незвичайному для тих місць флорентійському стилі кінця XVIII століття. Після революції будівлю використовували як офіс для працівників цукрового заводу, а потім вона й зовсім пустовала.
 
Після закінчення другої світової війни у Пархомівку приїхав Панас Федорович Луньов. Він почав займатись викладацькою практикою та паралельно екстерном закінчив Харківський університет, здобувши кваліфікацію «історик». Для післявоєнних часів його тяга до прекрасного є просто дивовижною. Панас Федорович був цінувальником високого мистецтва та пристрасним колекціонером. Він намагався донести власні погляди та вподобання своїм учням. Заснувавши в 1955 році шкільний клуб «Райдуга» Луньов здійснював культурно-просвітницьку діяльність серед підростаючого покоління, знайомив школярів з історією та культурою різних країн світу, розповідав про великих митців, живописців та музикантів. Влаштовував групові походи в театри, на концерти, організовував виїзні екскурсії до відомих музеїв Радянського Союзу (таких як Ермітаж, Третьяковська галерею, Державний музей образотворчих мистецтв ім. Пушкіна, музеї Московського Кремля тощо), зацікавлював юнаків археологічними розкопками. Його стараннями та на особисті кошти почав з’являтись костяк нинішньої експозиції музею. Чималу частину своєї мізерної вчительської зарплатні він залишив на харківський барахолці, вишукавши там справжні шедеври, які люди охоче продавали в ті голодні часи. До збирання історичних «скарбів» він підключив «райдуговців» і невдовзі у Пархомівській школі відбулась перша виставка репродукцій картин Третьяковської галереї. Після цієї виставки Луньов надихнувся ідеєю створити в Пархомівці справжній художній музей.

Завдяки багатолітній екскурсійній практиці Панас Федорович мав багато знайомств серед працівників музеїв та людей мистецтва. Він наважився звернутись із листами-проханнями про поповнення шкільного музею експонатами. Небайдужі люди відгукнулись і в музей струмочком потекли дарунки. Серед них роботи таких всесвітньо відомих митців як Пікассо (полотно «Голуб миру» і керамічна ваза «Сова»), скульптури Сергія Коненкова (мармуровий портрет «Ніночка» та бюст «Шевченко на засланні»), олівцеві малюнки Тараса Шевченка, картини Казимира Малевича та багато інших.

Слава про «український ермітаж» дедалі росла і у 1963 році харківська знімальна група приїхала знімати невеличке відео про Пархомівський музей. Експонати на період зйомок вирішили перенести в порожню простору садибу графа Подгорічан. Там вони лишаються і досі.

Доречі, мало хто знає,  але в ті роки у селі Пархомовка жив і сам Казимир Малевич. Його батько був видатним цукроваром і був запрошений в якості першокласного спеціаліста до реконструйованого цукрового заводу. Вони всією родиною жили в маєточку управляючого аж до 1895 року, після чого Казимир почав здобувати творчу освіту, закінчивши спочатку Київську художню школу, а потім вже Московську академію мистецтв.
 
 
Як дістатись до музею:
З харківської автостанції №2 треба доїхати до Краснокутська, а звідти маршруткою до Пархомовки.
Адреса: Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2
Тел.: +38 (05756) 9-53-99, 9-53-69
Час роботи: 9.00-17.00
Вихідний: понеділок, вівторок.
Автор: Олійник Ольга
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (5)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support