Покинутий готель “Парус”, Дніпро


Координати: 48.4772458, 35.0367737
Тип місця: Покинуті об'єкти, Відкриті Дахи\Криши
Готель “Парус” в Дніпрі - одна з найжаданіших покинутих будівель для сталкерів. І воно не дивно, оскільки з верхівки готелю, яка знаходиться на 90-метровій висоті відкривається чудовий краєвид на річку і місто.
 
Історія розповідає, що будівництво готелю почалось ще далекого 1975 року. До 1978 року вигнали поверхи, а 1979 року за всіма розрахунками його мали здавати в експлуатацію. Але фінансування з центрального бюджету припинилося, а місто було не в змозі “витягти” на собі такий об’єкт. До 1995 року будівництво ще йшло дуже повільними крочками, були навіть частково поставлені вікна та двері. За оцінками експертів залишалось півроку посиленої праці. Але потім і на це не стали виділяти грошей, тому готель стояв пусткою до 2005 року, доки його не викупило приватне підприємство, зобов’язуючись протягом 10 років довести до ладу будівлю, яка могла би стати житловим будинком. Зараз 2017-й, а віз і нині там. Тож наразі готель залишається приманкою туристів.
 
Оскільки будівля обнесена величезним парканом і будучи приватною власністю охороняється як мінімум собаками (ми бачили принаймні двох на прив’язі), ідеально сюди пробиратися взимку. Ми зайшли по льоду з боку Дніпра, обійшовши паркан з правого боку. Сходи збереглись тільки з другого поверху, тож перший поверх необхідно підійматись по стінці за допомогою дощок, виступів і власних рук або рук друзів.
 
З верхівки готелю можна побачити:
- висотки-візитки Дніпра ЖК “Башти”;
- окремі будівлі центральної частини міста;
- Амурський, Центральний та Мерефо-Херсонський мости;
- річковий порт, що знаходиться між готелем Парус та Амурським мостом;
- завод “Олейна”.
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH